Kurumsal

DOĞU METAL AŞ hakkında;

Doğu Metal 1991 yılında Türkiye’nin Sakarya ilinin Sapanca ilçesinde kurulmuştur. Doğu Metal, Maxi ve havalı preslerden oluşan üretim hattını geliştirmek için yatırımlarına ilk günden beri devam etmektedir. Bu yatırımların sonucunda Doğu Metal yıllık 5.500 ton sıcak çelik dövme ürün üretim kapasitesine ulaşmıştır.

Doğu Metal, Otomotiv endüstrisi başta olmak üzere (Traktör odaklı), madencilik ve inşaat gibi ekonominin farklı sektörlerine hizmet vererek ürün yelpazesini sürekli genişletmektedir. Ayrıca, doğalgaz sektöründe kullanılan fittings, rakor, flanş ve benzeri parçalarıda üretmektedir. Üretim tesisimiz, 15.000 m2 açık, 3500 m2 kapalı alan üzerine kurulmuştur.

Doğu Metal, çok kısıtlı bir süre içerisinde kalitesini artırarak müşteri portföyünü hızla büyütmüştür. Doğu Metal, iç pazarda göstermiş olduğu başarı ile son 25 yılda edindiği bilgileri de dikkate alarak global satışlarını da artırmaktadır. Doğu Metal, ürünlerini dünyanın her yerinden traktör imalatı sektöründe tanınmış O.E.M firmalarına tedarik etmekten gurur duymaktadır.

Doğu Metal, kurulduğu günden bu yana Araştırma ve Geliştirme, hammadde satın alma, imalat, lojistik vb. Her departmanda tüm inovasyonları takip ederek müşteri memnuniyetine her zaman büyük önem vermiştir. Doğu Metal, artan potansiyeli ile kaliteyi devam ettirebilmek için ISO 9001: 2008 KALİTE YÖNETİM SİSTEMLERİ belgesi almıştır.

Doğu Metal, ürün kalitesini ve marka imajını korumak amacıyla her ürününde Türk Patent Enstitüsü tarafından firmanın resmi markası olarak tescil edilen “dm” damgasını kullanmaktadır.

Doğu Metal, uluslararası kalite standartlarına uygun büyüme stratejisinin bir parçası olarak, faaliyet gösterdiği sektörlere kaliteli alternatifler üretmek için yeni ürünler geliştirmeye devam etmektedir.